PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VE VELKÉ BYSTŘICI - POZVÁNKA I PŘIHLÁŠKA

27.01.2018

Milí rodiče.

Srdečně Vás zdravíme na konci prvního pololetí školního roku a rádi bychom vás informovali o zajímavé nabídce pro děti o letních prázdninách. .

Již od roku 2013 pořádáme osvědčené příměstské tábory pro děti z farností Velká Bystřice a Hlubočky na farní zahradě a v přilehlých prostorách. Jejich program navazuje na další aktivity probíhající v našich farnostech. Na konci srpna 2017 jsme dostali zajímavý podnět z našeho mikroregionu Bystřička. Ten spočívá jednak z možnosti rozšíření naší nabídky pro další obce (Bukovany, Bystrovany, Daskabát, Hlubočky, Mrsklesy, Přáslavice, Svésedlice, Tršice, Velká Bystřice, Velký Újezd a Doloplazy) v daném regionu. Jde o společný projekt podporovaný finančně z prostředků EU, který nám umožní zvýšit kvalitativní úroveň táborů. V duchu této výzvy jsme navázali spolupráci s Centrem pro rodinu při olomouckém arcibiskupství a máme vytvořený zajímavý didaktický cyklus pro příměstké tábory na následující tři po sobě jdoucí letní školní prázdniny (2018 -2020). Pro vaši informaci dodáváme, že se jedná o osvědčené věci, které paní Mgr Markéta Matlochová z Centra pro rodinu s dětmi postupně absolvovala jako zkušená kantorka na příměstských táborech v Kroměříži nebo na klasických táborech ve Vranově nad Dyjí.

Náš plán spočívá v tom, že bychom uspořádali postupně 3 prázdninové univerzity se zaměřením na různá témata. Záměrem je atraktivní formou zopakovat základní učivo (český jazyk, matematika, angličtina, prvouka, vlastivěda, přírodověda atd. ) podle věku účastníků, pomoci dětem k přechodu na školní režim. Část dne je věnována škole hrou, část hrám, sportům, vyrábění, zpívání či divadlu. Příměstké tábory pořádáme v závěru letních školních prázdnin.... celý dopis ke stažení v odkazu níže.

PŘIHLÁŠKA NA PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR